Нелегальний виїзд за кордон — що буде зі спадщиною в Україні.


Отримати спадщину — це завдання не з легких, особливо у часи війни. Чи то через виїзд за кордон, проблеми з документами чи юридичні питання, багатьом доводиться шукати допомоги у фахівців. А ще, в таких умовах часто виникає сумнів, чи можуть відібрати спадщину у тих, хто покинув Україну незаконно.
Чи можуть відмовити у спадщині "втікачам"
За словами юристів, незаконний перетин кордону не впливає на право на спадщину. Це обґрунтоване у рамках кримінального судочинства.
"Наприклад, якщо йдеться про ілегальний перехід кордону, бігство — це є злочин. Необхідно провести попереднє розслідування, притягнути особу до відповідальності саме за це. І це абсолютно не має відношення до спадщини",
пояснив у коментарі Новини.LIVE керуючий партнер Адвокатського об'єднання VIDAR Станіслав Борис.
Лише у випадку державної зради чи інших тяжких злочинів майно спадкоємця може бути конфісковане. Але це стосується лише тих випадків, коли особа вже має право спадкоємицтва.
Чи можна отримати спадщину за кордоном у 2025 році
Якщо людина не може повернутися в Україну, вона все одно може отримати спадщину. У Міністерстві юстиції України пояснили, що це можна зробити двома способами:
- особисто звернувшись до українського нотаріуса, якщо це можливо;
- поштою, надіславши заяву до нотаріуса в Україні. Підпис на заяві повинен бути засвідчений нотаріусом за кордоном або в консульстві України.
Представник за довіреністю не може подати заяву про прийняття спадщини. Важливо дотримуватися строку — 6 місяців з моменту смерті спадкоємця. Дата відправлення листа поштою вважається датою подання, а не день вручення нотаріусу.
Якщо вам знадобиться допомога з іноземним нотаріусом, можуть знадобитися:
- апостиль або консульська легалізація документа;
- офіційний переклад українською, засвідчений нотаріально.
Саме до консульства України найзручніше звернутися. Там документ відразу складаються державною мовою, без необхідності у перекладі чи апостилю.
Раніше ми писали про те, як завдяки заповіту можна заздалегідь розподілити майно після смерті. Однак ситуації змінюються, і може знадобитися оновлення або скасування заповіту. Також ми говорили про збільшення випадків зникнення людей безвісти в умовах війни, коли часто виникає питання про можливість відкрити спадкову справу та необхідні дії для цього.
Читайте також
- Грошова допомога від УВКБ ООН — хто ще отримає у липні
- Карта побуту в Польщі — де документ видають найшвидше у 2025
- Українцям в ЄС загрожують штрафи та депортація — у чому причина
- Безплатний проїзд в Польщі — хто має право на пільги у 2025 році
- Черги на кордоні — де можливі затори сьогодні
- Виїзд за кордон — на трасі Одеса-Рені затори тягнуться аж до КПП