Сіль з історією — в Україні відновлять тисячорічне родовище.


На Долинському родовищі солі у Калуському районі Івано-Франківської області планують відновити видобуток. Це одне з найдавніших родовищ в Україні, де сіль видобували ще з X століття.
Про це повідомив міський голова Долинської територіальної громади Іван Дирів.
Долинське родовище солі є одним з найдавніших в Україні. Тут почали видобувати сіль ще з десятого століття. До середини 20 століття Долинський солевиварювальний комбінат був одним з найбільших підприємств міста.
Міський голова заявив, що в даний час триває робота над відновленням видобутку солі.
"Це не просто обіцянки, а конкретні кроки: активно тривають роботи над Проєктом розробки Долинського родовища, і, що вкрай важливо, проводиться ретельна оцінка впливу на довкілля. Це свідчить про відповідальний підхід з урахуванням екологічних стандартів та збереження природного балансу", — підкреслив Іван Дирів.
Що відомо про проєкт
Посадовець повідомив, що до розробки проєктного рішення для майбутнього солевиварювального заводу залучені фахівці Державного науково-дослідного і проєктного інституту основної хімії "НІОХІМ".
Міський голова нагадав, що спецдозвіл на видобуток кам'яної солі (галіту) ще у 2023 році виграло харківське ТОВ "Планета комфорт".
"Керівник цієї компанії взявся за справу з неабиякою серйозністю та скрупульозністю, що вселяє оптимізм щодо майбутнього Долинської солі. Його бачення та відданість проєкту є ключовими факторами у цьому відродженні", — зазначив Іван Дирів.
Відновлення видобутку солі в Долині, впевнений міський голова, це не просто економічний проєкт, а шанс для Долини знову зайняти своє гідне місце на мапі соледобувної промисловості України.
У Калуському районі Івано-Франківської області планують відновити видобуток на Долинському родовищі солі – одному з найдавніших українських родовищ. Вже з X століття там почали видобувати сіль, а зараз проводиться ретельна робота з відновлення видобутку. Про це заявив міський голова Долинської територіальної громади Іван Дирів. Відновлення видобутку солі – не лише економічний проєкт, а й шанс для міста повернутися на карту соледобувної промисловості України.
Читайте також
- Готівка досі популярна — НБУ назвав найпоширенішу банкноту
- Вперше в історії Польщі — яка знахідка зробить країну заможнішою
- Перевалка сталі відновилася в порту на Одещині — що це дасть
- Нове слово в енергетиці — де знайшли природне родовище водню
- Українці вигідно здають чормет у липні — яка ціна за 1 кг брухту
- АЗС оновили ціни на пальне — до чого готуватися водіям в Україні