Утилізація сухої трави — який штраф загрожує палію у 2025 році.

Утилізація сухої трави — який штраф загрожує палію у 2025 році
Утилізація сухої трави — який штраф загрожує палію у 2025 році

Українців вкотре попереджують, що самостійне спалювання сухої трави та опалого листя є забороненим. Це не лише шкодить навколишньому середовищу та здоров'ю людей, а й порушує закон.

Чому не можна палити суху траву

У Департаменті захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА зауважують, що в Україні часто зафіксовані випадки спалювання рослинних залишків. Це завдає серйозної шкоди:

  • екосистеми пошкоджуються;
  • руйнується родючий шар ґрунту;
  • гинуть корисні комахи та мікроорганізми.
"Щороку ми стикаємося з випадками спалювання сухої трави та листя. Дехто помилково вважає, що це сприяє покращенню родючості ґрунту. Насправді ж спалювання призводить до руйнування ґрунтового покриву, знищення ґрунтоутворюючих організмів і корисних комах та погіршення природного балансу екосистем",

Крім того, дим від вогнищ містить шкідливі речовини — серед них канцерогени та чадний газ, що небезпечний для дихальної системи.

Яке покарання загрожує українцям у 2025 році

Під час спалювання сухої трави та інших відходів існує високий ризик неконтрольованого розповсюдження вогню, що особливо небезпечно в умовах воєнного стану. За самовільне підпалювання рослин передбачені штрафи:

  • від 3 060 до 21 420 гривень;
  • на територіях заповідників — від 6 120 до 30 600 гривень.

У разі, якщо дії призвели до шкоди рослинному світу, може бути накладено штраф 153 000 гривень або навіть покарання у вигляді обмеження волі до 5 років.

Хто через спалювання трави може потрапити за ґрати

Крім того, згідно зі статтею 113 , намагання підпалу можуть розглядатися як прояви диверсії. За це у умовах війни передбачено покарання — від 15 років позбавлення волі до довічного ув'язнення з конфіскацією майна.

Раніше ми повідомляли, що у літньо-осінній період в Україні активно збирають ягоди, гриби та горіхи. Проте потрібно пам'ятати, що не всюди це дозволено — за збір у заборонених лісових зонах передбачено штрафи.

Також ми розповідали, що рибальство залишається популярним заняттям для багатьох, але порушення правил може обійтися дорого. Санкції можливі навіть до початку риболовлі.

Посушливі літа та поширення пожеж загрожують екології та можуть призвести до серйозних штрафів для порушників. Не копіюйте вогонь, адже використані підпали можуть спричинити серйозні наслідки для природи та здоров'я людей.

Читайте також

Реклама