Укуси кліщів — як діяти правильно та уникнути ускладнень.


У розпал літнього сезону збільшується ймовірність укусів кліщів, які можуть переносити небезпечні інфекції.
Про це розповіла лікарка-інфекціоністка Лариса Мороз в ефірі "Київ24".
Як діяти при укусах кліщів
За її словами, якщо кліща вдалося виявити та видалити протягом 48–72 годин, можна обмежитися профілактикою. Під наглядом лікаря достатньо одноразово прийняти дві таблетки відповідного препарату. У більшості випадків цього вистачає, аби запобігти розвитку захворювання.
Однак, якщо кліщ залишався на тілі довше або вже встиг насмоктатися крові, ситуація ускладнюється. Особливо, якщо в місці укусу з’явилося почервоніння. У таких випадках необхідно розпочати повноцінне лікування. На ранній стадії інфекції курс лікування триває 10 днів. Своєчасна терапія дозволяє запобігти переходу хвороби в хронічну форму, яка лікується набагато складніше.
Лікарка нагадала, що не варто ігнорувати укуси кліщів. При перших симптомах — звертайтеся до лікаря. Нагадаємо, що на Одещині фіксують зростання активності кліщів. Експерти застерігають: ці паразити можуть бути переносниками небезпечних інфекцій, здатних становити серйозну загрозу для життя та здоров’я людини.
Раніше Новини.LIVE повідомляли, як розпізнати різні укуси комах. Вони часто проявляються у вигляді опуклих утворень на шкірі, іноді з темною цяткою посередині.
У літній сезон збільшується ризик укусів кліщів, які можуть бути небезпечними та переносити інфекції. Лікарка радить вчасно виявляти та видаляти кліщі, слідкувати за ознаками ураження та звертатися до лікаря при перших симптомах, щоб уникнути серйозних ускладнень.
Читайте також
- Аномально пекуче сонце — погода від Діденко на завтра
- Магнітні бурі сьогодні — чого очікувати метеозалежним
- Топ продуктів, які реально омолоджують шкіру — додайте до раціону
- Яка одна звичка дозволить прожити до 100 років — це вас здивує
- Спека до +39 °С — в яких областях припече найбільше сьогодні
- Опіки і втрата зору — в Україні поширюється небезпечна квітка